Ekonomi

Hamsi bollaşmaya başladı, fiyatlar düştü

Geçtiğimiz haftalarda 80 liradan tezgahlarda satılan hamsinin fiyatı 30 liraya kadar düştü. Fiyatlara yansıyan bolluk, vatandaşların ve balıkçıların yüzünü güldürdü.

Pazartesi gününden itibaren 50 liraya düşmesi beklenen hamsinin fiyatı 30 liraya kadar düştü. Geçtiğimiz haftalarda 80 liraya kadar çıkan hamsinin ucuzlaması, vatandaşların ve balıkçıların yüzünü güldürdü. Karadeniz’deki bolluğun tezgahlara ve fiyatlara yansıması da talebi artırdı. Balık tutma tezgahlarının önünde kuyruklar oluştu.

“Havalar güzel olduğu sürece vatandaşlar bol bol hamsi yiyecek”

Eskişehir’de balıkçı olan Muharrem Şahin, “Karadeniz’de hamsi çok oldu, hamsiyi 30 liraya koyduk. Şu anda yoğunluk yavaş başladı. Hamsi 5-10 gün bu fiyattan devam edecek” dedi. .Hava güzel olduğu sürece vatandaş bol bol hamsi yiyecek.Ama fırtına olursa balık olmaz.Karadeniz’de şu an hava güzel,çok keyifli.Çinkop uçtuysa, ağırlığı 200 liraydı geçen hafta 150 liraydı.Çinakop şimdi bitti kıt olduğu için değerli.Palamutun tanesi 50 lira olmaya devam ediyor hala çıkıyor tanesi 1 kilo. Bitecek ama bitmedi.Son zamanlarda hamsi ve sardalyada bolluk var.Sardalya hamsi ile aynı fiyata satılıyor kilosu 30 lira.Fiyatların 50 liraya düşmesini bekliyorduk ama birden bol geldi. yapılan işten memnunlar. Fiyatlar her gün değişebiliyor.” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu